IBEA Idea 42R

ROZMIAR TRAWNIKA do 400 M2

 

IBEA Idea 42R

 SILNIK - dane techniczne

Typ pracy: 4-suwowy
Pojemność: 120,7 cm3
Marka silnika: IBEA Rato
Model silnika: R 120
Starter: Pull Start
 

 Pozostałe dane techniczne

Szerokość cięcia: 42 [cm]
Napęd: kosiarka pchana
Zabezpieczenie: hamulec silnikowy
Budowa: stalowy korpus
Wysokość cięcia: 2,4 - 7,6 [cm]
Pojemność kosza: 55 [L]
Waga: 26 [kg]
Mulczowanie: TAK (w standardzie)

MADE IN ITALY - WYPRODUKOWANO WE WŁOSZECH

CENA DETALICZNA

1520,00 zł

RATY 10X0%

10 x 152,20 zł

Kosiarka spalinowa IBEA model Idea 42R to maszyna: PROFESJONALNA NIEZAWODNA TRWAŁA NIEZRÓWNANA

Kosiarka spalinowa IBEA model Idea 42R to profesjonalna maszyna klasy premium. Posiada intuicyjne ustawienia wysokości koszenia, poprzez dwie ergonomiczne dźwignie (po jednej na każdą oś), które podnoszą i opuszczają maszynę. Dostępnych jest 6 pozycji cięcia w zakresie od 24 mm do 76 mm. Mocne plastikowe koła są ze sobą połączone i zaprojektowane tak, aby wytrzymać znaczne ich zużycie. Dodatkową zaletą jest fakt, że zostały zamontowane na samosmarujących nylonowych tulejach. Wszystko po to by zapewnić płynną pracę i najwyższą trwałość. Dzięki takiemu rozwiązaniu technicznemu nie jest wymagana ich konserwacja.

Kosiarka spalinowa IBEA model Idea 42R posiada szerokość podwozia większą niż ślad rozstawu kół, co pozwala na równe cięcie wzdłuż ścian, krawędzi i miejsc o utrudnionym dostępie. Dzięki takiej budowie kosiarki jest mniej obszarów, które kwalifikują się do wykańczania ręcznego. Dodatkową zaletą układu jezdnego są wzmocnione i bardzo wytrzymałe koła - zaprojektowane tak, aby amortyzować wstrząsy.

WIDOK OSTRZA - 42 cm

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

SZYBKA i FUNKCJONALNA

 

Oprócz tradycyjnego systemu koszenia i zbierania, wszystkie kosiarki z gamy Idea są wyposażone w standardzie w urządzenia do mulczowania, czyli rozdrabnianie trawy i rozrzucanie jej po podłożu w celu użyźnienia gleby Przełączenie się pomiędzy poszczególnymi możliwościami polega na włożeniu specjalnie zaprojektowanej zaślepki do mulczowania. Jeśli mulczowanie lub zbieranie nie jest wymagane, to wykorzystujemy konstrukcję kosiarki, umożliwiającą wyrzucanie ścinków bezpośrednio na trawnik.

PRZEMYŚLANA KONSTRUKCJA

W pełni składana kierownica znacznie zmniejsza rozmiar całej maszyny, co znacząco ułatwiaja jej przechowywanie.

 

POJEMNIK NA TRAWĘ

Kosiarka Idea 42R posiada kosz o pojemności 55 litrów. Jego główną cechą jest poręczność. Łatwo mieści się między kierownicą, dzięki czemu można go bez wysiłku zainstalować i zdjąć. Ponadto szeroki otwór znacznie ułatwia opróżnianie. Jest to szczególnie ważne w przypadku kosiarki, która tak wydajnie zbiera i zagęszcza ścinki w łapaczu.

ŁATWE CZYSZCZENIE

Po skończonym koszeniu czyszczenie kosiarki nie stanowi już żadnego problemu! Kosiarka posiada specjalnie zaprojektowane standardowe szybkozłącze, dzięki któremu możliwe jest podpięcie węża i dokładne umycie maszyny. Jest to niezwykle prosty i szybki sposób na zachowanie czystości maszyny. Czyszczenie komory tnącej jest ważne, gdyż pozwala utrzymać wysoką wydajność przez długi czas, szczególnie w trybie mulczowania. Szybkie i łatwe czyszczenie, aby Twoja Idea 42R była w trybie ekspresowym wyczyszczona i gotowa do kolejnego użycia. 

MOŻLIWOŚCI KOSIARKI

MULCZOWANIE (w standardzie)

Bez zaślepki. Bez zaślepki.
ŁATWE PRZECHOWYWANIE

Gotowa do pracy. Gotowa do pracy.